21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji. Dla klas szóstych (a, c, d)  jest to pretekst, by bliżej poznać twórczość Wisławy Szymborskiej.
Uczniowie w ramach wyzwania Być jak Szymborska zmagają się, ze świetnymi zresztą efektami, z różnymi zadaniami kreatywnymi związanymi z polską poetką, a przy okazji poznają jej twórczość.
Zaczęliśmy od tego mniej poważnego oblicza noblistki i wyzwania: Wyklejanka à la Szymborska. Poetka wśród rodziny, przyjaciół i znajomych znana była ze swojego poczucia humoru i pomysłowości, dlatego często tworzyła zabawne życzenia, wycinając je i wyklejając z nagłówków prasowych. Powstawały z tego zabawne, często absurdalne kartki z życzeniami. Uczniowie klas szóstych stworzyli własne wyklejanki, wzorując się na pracach poetki. Przy okazji przypomnieli sobie zasady redagowania życzeń.
Z pierwszym zadaniem poradzili sobie  świetnie, czego dowody poniżej. Możecie tam obejrzeć wyklejanki swoich koleżanek i kolegów oraz samej Szymborskiej (sygnowane podpisem W.S.).
Zachęcam również Was, byście spróbowali swoich sił w takiej zabawie. Dzięki temu macie okazję stworzyć swoje własne niepowtarzalne,  oryginalne życzenia.

Marlena Borowska