Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.
I to właśnie Wy nie zawiedliście, jeżeli chodzi o ochronę Ziemi oraz jej promowanie! Bardzo licznie wykonaliście przygotowane wyzwania dla Was.
Pierwszym z nich było posprzątanie kawałka Ziemi w swoim otoczeniu – i to wyzwanie było najliczniej realizowane! Dzięki Wam choć na chwilę Wrocław stał się piękniejszym miejscem.
Przy drugim wyzwaniu też nie zawiedliście – wiele rzeczy, które większość z Was nazwałaby śmieciami, dostało drugie życie. I mamy tu pomysły takie jak doniczki, ale też nie zabrakło również większej ekstrawagancji, jak na przykład gry planszowe!
Za pomocą ostatniego wyzwania, mieliście okazję pokazać, że gry służą nie tylko do zabawy, lecz można je wykorzystać by promować rożne akcje. I dzięki Minecraftowi udało się Wam to osiągnąć. Tu też nie zabrakło niespodzianek – pewien uczeń przygotował prostą grę, promującą ochronę naszej planety, poprzez segregowanie śmieci.
Jeszcze raz w imieniu całej szkoły dziękujemy Wam za zaangażowanie w nasz pierwszy zdalny Dzień Ziemi.

Paweł Świdziński