Uczniowie naszej szkoły: Nelly Brusiło, Matylda Wartacz, Mikołaj Dziuba, Zofia Nakonieczna oraz Maria Nakonieczna wykonali ciężką pracę w ramach projektu 1PLANET4ALL. To program edukacji globalnej, który kładzie szczególny nacisk na edukację klimatyczną z elementami medialnymi. Realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem programu jest budowanie świadomych klimatycznie społeczności, czyli takich, które wiedzą, czym jest zmiana klimatu, dostrzegają jej skutki na poziomie lokalnym i globalnym i potrafią chronić klimat. Efektem pracy nad projektem jest film, w którym możemy usłyszeć, co mają do powiedzenia wrocławscy naukowcy na temat wpływu zmian klimatu na zasoby naszej drogocennej wody pitnej. Czekamy na Wasze reakcje pod filmem oraz zachęcamy do podawania go dalej!

Paweł Świdziński