W sobotę 2 października uczniowie klasy 8c wzięli udział w Matematycznym Marszu na Orientację 2021 w Lubiążu.
Drużyna naszej szkoły składała się z trzech patroli. Patrole w ramach matematycznych i sportowych wyzwań, posługując się mapą i kompasem, musiały odnaleźć w terenie punkty kontrolne, będące rozwiązaniami zadań i rebusów. Starczyło nam również czasu na zwiedzanie klasztoru cystersów.
Marsze Matematyczne odbywają się od 2003 roku, a ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocja terenów zielonych Dolnego Śląska Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 1000 osób.
Gratulujemy udziału w imprezie i aktywnie spędzonej soboty!

Opiekunowie reprezentacji:
Pani Dorota Tomczyk – Trzaska
Pani Monika Dzwonek