Warsztaty „Rzeczywistość bliższa niż myślisz – VR”

Dnia 5 listopada 2021 r. kl. 7b odwiedziła Przejście Innowacje, gdzie uczestniczyła w warsztatach będących wprowadzeniem do rozumienia fenomenu technologii VR i szerokich możliwości zastosowania jej w różnych dziedzinach życia. W trakcie zajęć omawialiśmy techniczną stronę VR i wspólnie zastanawialiśmy się nad aspektami oddziaływania rzeczywistości wirtualnej na umysł człowieka. Rozmawialiśmy o wykorzystaniu VR w chirurgii, stomatologii, okulistyce, psychologii i… w wielu innych dziedzinach życia. Przy pomocy gogli, zestawu czujników ruchu oraz odpowiedniego oprogramowania zwiedzaliśmy wirtualny świat, chodząc na wąskiej kładce między wieżowcami Nowego Yorku, oglądaliśmy muzeum Luwr w Paryżu. Doświadczyliśmy w praktyce, jak łatwo oszukać nasz mózg!

Renata Słowińska – Stępień