Tym razem lekcja powtórzeniowa na języku niemieckim w klasie 7c wyglądała nieco inaczej.
Uczniowie przynieśli różne artykuły papiernicze i tworząc LAPBOOKI, postanowiliśmy powtórzyć i utrwalić zdobytą wiedzę. Dział, który przyszło nam utrwalić, to „Der Kalender” czyli „Kalendarz”.
Skoro kalendarz, to oczywiście nazwy miesięcy, pór roku, zjawiska pogodowe, zajęcia typowe dla pór roku, święta i zwyczaje świąteczne, określanie dat, prezenty i zwyczaje urodzinowe.
Żeby nie było za dobrze…była również gramatyka: odmiana rzeczownika w celowniku, odmiana czasownika zwrotnego oraz zaimek nieosobowy es.
Wszyscy ochoczo przystąpili do pracy, motywująca była już sama forma graficzna, która pozwala dać upust wyobraźni oraz stworzyć coś kreatywnego.
Praca nad LAPBOOKIEM sprawiła uczniom dużo radości, a efekty zaskoczyły nas bardzo pozytywnie i przyniosły uczniom dużo satysfakcji.

Małgorzata Marczewska