Co to jest właściwie Lapbook?

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie teczka, większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbbok pozwala bowiem również na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości.

W tym roku szkolnym Szkoły Podstawowe nr 16 oraz 81 we Wrocławiu zorganizowały konkurs językowo- plastyczny, którego celem było przedstawienie swoich ulubionych książek w formie Lapbooków.

Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział. Uczennica Julia Kalińska z klasy V c otrzymała I miejsce w kategorii klas IV-VI (książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”) .

Oprócz Julii w konkursie wzięli udział:

Stanisław Czechowski VIII c (Harry Potter)
Justyna Baczyńska VII c ( The Selection)
Zuzanna Kogut VII c (Suicide Notes)

Ich prace są również wykonane w ciekawy i oryginalny sposób. Gratulujemy zaangażowania oraz pomysłowości. Prace można podziwiać na naszej stronie.

Justyna Świerczyńska