W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Amnesty International i zorganizowała Maraton Pisania Listów. To największa globalna impreza na rzecz praw człowieka, której pomysł zrodził się przed laty w polskim oddziale organizacji AI.
W dniach od 6 do 10 grudnia uczniowie starszych klas naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice pisali listy w obronie białoruskiego nastolatka. Napisaliśmy wspólnie 117 listów, które zostaną wysłane do Ambasady Białorusi w Polsce.
Akcji towarzyszyły lekcje wychowawcze poświęcone działaniom na rzecz praw człowieka. Była więc okazją do rozmowy na temat praw człowieka na świecie, ale też lekcją wrażliwości na losy drugiego człowieka.
Trzeba przyznać, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Cieszy, że także rodzice i indywidualni nauczyciele dali przykład zaangażowania i również napisali swoje listy.
Dziękuję wszystkim uczestnikom wydarzenia za każdy odręcznie napisany list.

Marlena Borowska