Niektórzy lubią poezję – pisała Wisława Szymborska. Niektórzy wśród szkolnej społeczności – tworzą poezję, o czym mogliśmy się przekonać przy okazji obchodów Światowego Dnia Poezji. Z tej okazji zorganizowano konkurs poetycki Blackout Poetry. Na czym polegało wyzwanie?

Blackout Poetry  to inaczej poezja negatywna lub poezja zaciemnienia. Z gotowego tekstu (zwykle prozy) tworzy się nowy tekst, zamazując na czarno wszystkie zbędne słowa. Na każdy wyraz w tekście patrzy się więc jak na osobną cegiełkę, z której buduje się nowy sens. Ta fantastyczna zabawa rozwijająca wyobraźnię językową.

Zachwyciła nas uczniowska kreatywność, dlatego jury postanowiło przyznać pięć równorzędnych nagród w konkursie:

Aleksandrowi Polakowskiemu z klasy 5c

Karolinie Łachajczyk z klasy 7a

Karolinie Śmigielskiej z klasy 7a

Wiktorii Radomskiej z klasy 7c

Zosi Adamczak z klasy 7c.

Wszyscy uczestnicy konkursu mogli liczyć na słodkie co nieco, a zwycięzcy wyzwania otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Justyna Jarek i Marlena Borowska