Wraz z końcem maja zakończyło się Wyzwanie czytelnicze zorganizowane dla wszystkich szkolnych pożeraczy książek: tych młodszych i tych starszych.
Zasady wyzwania były dość proste: należało w drugim semestrze przeczytać pięć książek według wskazanego klucza, np. książkę z imieniem w tytule, zekranizowaną, napisaną przez kobietę, polskiej autorki/polskiego autora, z czerwoną okładką itd. Kategorii było kilkanaście, a do czytelników należał dobór klucza. Zastrzeżenie było jedno: nie wliczamy do przeczytanych książek lektur.
Najwytrwalsi, którzy zakończyli wyzwanie oddaniem do biblioteki karty odpowiedzi, zostali nagrodzeni dyplomami i oczywiście kolejnymi ciekawym książkami do miłej (może już wakacyjnej) lektury.
A my jako organizatorki i nieformalne uczestniczki wyzwania (tak pozakonkursowo) mamy nadzieję, że wyzwania czytelnicze na stałe wejdą do kalendarza szkolnych konkursów.

M. Borowska & J. Jarek