Uczniowie klasy 5 c serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do zwiedzenia Muzeum Mitologicznego, które znajduje się w sali 307.  Ekspozycja będzie czynna do 22 czerwca.
Skąd pomysł na stworzenie sali poświęconej mitom greckim?
Pomysł na muzeum zrodził się na lekcjach polskiego, gdyż w pierwszym semestrze omawialiśmy mity greckie. Wszystkim projekt się bardzo spodobał. Uznaliśmy, że to świetny pomysł na podsumowanie działań.
Nad przygotowaniem muzeum pracowaliśmy w zespołach: najpierw wymyślaliśmy, jakie artefakty mogą znaleźć się w muzeum. Następnie w zespołach tworzyliśmy notatki o każdym przedmiocie i bogach. Dziewczyny przygotowały dwie tablice informacyjne, a chłopcy  uporządkowali eksponaty, które wcześniej pogrupowali według kategorii. Część wystawy poświęcona jest atrybutom bogów greckich. Można tutaj znaleźć pioruny Zeusa, trójząb Posejdona czy młot Hefajstosa. W inne części ekspozycji umieściliśmy przedmioty związane z mitami: jest tam głaz Syzyfa, złote jabłka z ogrodu Hesperyd czy pas Hipolity. Każdy z artefaktów opatrzony jest opisem.
Oprócz tego w muzeum znajdują się dwie tablice. Na jednej jest album przedstawiający wszystkich ważniejszych bogów greckich, a na drugiej ilustrowany słownik frazeologicznym. Koleżanki z klasy wykonały ilustracje do najpopularniejszych  związków frazeologicznych związanych z mitami.
Wspólnie przygotowaliśmy też krzyżówkę. Zachęcamy zwiedzających do rozwiązania. Odpowiedzi na wszystkie hasła ukryte są na wystawie.
Życzymy  miłego zwiedzania. Dziękujemy też za wszystkie miłe słowa tym, którzy już odwiedzili nasze szkolne muzeum.

Klasa 5c