W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania nauką języków obcych i zwrócenie uwagi na bogactwu kulturowe Europy.

Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, ogłosiliśmy konkurs. Uczniowie klas IV-VIII mieli za zadanie zdobyć informacje dotyczące wylosowanych wcześniej krajów europejskich i udekorować sale lekcyjne w sposób charakterystyczny dla tych krajów.

Uczniowie, którzy podjęli się tego zadania, wykazali się godną pochwały kreatywnością i zaangażowaniem. Przygotowania do obchodów Dnia Języków Obcych okazały się nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej krajów europejskich, ale również cenną lekcją komunikacji i pracy w grupie, umiejętności niezwykle przydatnych w codziennym życiu.

Ze względu na to, że kilka klas z podobnym zaangażowaniem przygotowało się do konkursu, nasze jury miało niemały problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie zdecydowaliśmy przyznać I miejsce klasie 4b, II miejsce otrzymały ex aequo klasy 6a i 7a, a III klasa 8b. Postanowiliśmy także wyróżnić klasę 4c za wspaniałą dekorację sali.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które aktywnie uczestniczyły w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Zespół lingwistów