Czy w Szkole Podstawowej nr 37 czyta się książki? Rzecz oczywista. Czy są tacy, którzy z przyjemnością oddają się temu zajęciu także podczas przerw? Nie sposób ich nie zauważyć! Formalnością i oczywistością zarazem był więc udział  naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Akcja czytelnicza odbywała się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją dla naszych szkolnych pożeraczy książek była loteria fantowa. W czasie przerw asystentki bibliotekarki nie tylko liczyły wszystkich zaczytanych, ale również zapraszały do loterii fantowej: każda czytelniczka i każdy czytelnik mogli wylosować kupon – na wielu szczęściarzy czekały czasami słodkie,  a czasami rzeczowe wygrane. Na tego wielkiego szczęściarza – nagroda główna, czyli książka.

Ilu uczniów udało się przyłapać na czytaniu? Cóż, tego jednego dnia naliczono ich 187. Piękna liczba. I choć zawsze podczas szkolnych przerw można zauważyć zaczytanych uczniów, trzeba przyznać, że widok całych zaczytanych korytarzy tego dnia był naprawdę zachwycający!

Marlena Borowska

Justyna Jarek