8 grudnia uczniowie klasy 5a uczestniczyli w Dniu Paszportu na Stadionie Tarczyński Arena. W ramach projektu uczniowie mieli okazję poznać różne narodowości zamieszkujące Wrocław oraz zapoznać się ze zwyczajami i tradycjami państw posiadających swoje konsulaty generalne i honorowe we Wrocławiu.
Na początku wydarzenia uczniowie otrzymali specjalne paszporty, z którymi „podróżowali” po stoiskach poszczególnych krajów, przy których mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi kulturami, wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Konsulaty, a także skosztować dań i przysmaków lokalnych kuchni.
Każda wizyta na stoisku kończyła się podbiciem pieczątki w paszporcie oraz drobnym upominkiem.
Na scenie odbywały się jednocześnie występy artystyczne przedstawiające elementy kultur reprezentowanych przez Konsulaty.
Dodatkowo uczniowie mieli okazję zwiedzić najskrytsze zakątki stadionu we Wrocławiu, niedostępne na co dzień dla kibiców.
Na zakończenie odbył się konkurs „Co wiemy o Unii Europejskiej?”, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą o krajach członkowskich. Wszyscy uczniowie, którzy prawidłowo odpowiadali na pytania, otrzymali nagrody w postaci biletów do kina lub aquaparku oraz książek.
Wszyscy fantastycznie się bawili, a dodatkowo uczyli przez zabawę. Uśmiechy uczniów mówią same za siebie.
Judyta Szumna