Instytut Informatyki – Hour of Code, warsztaty programowania 8 b

Dnia 10 marca 2023 kl. 8 b udała się do Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 15 na zaproszenie Koła Studentów Informatyki na Hour of Code, czyli warsztaty programowania.

Najpierw odwiedziliśmy salę wykładową, gdzie wysłuchaliśmy wykładu nt. stosowania list i pętli w języku Python do wprowadzania danych. Następnie przygotowano dla nas słodki poczęstunek, były to smaczne bułeczki i napoje. Potem udaliśmy się do sali informatycznej, gdzie musieliśmy wykazać się zdobytą wiedzą i napisać w języku Python programy realizujące zadania na liczbach całkowitych. Cały czas czuwali nad nami studenci Instytutu Informatyki. Atmosfera była bardzo przyjazna i zachęcała nas do odbycia w przyszłości studiów na tym wydziale.

Renata Słowińska-Stępień