Majowe święta

Pod takim tytułem 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz inne historyczne wydarzenia i święta, których rocznice przypadają na ten miesiąc.

Apel podzielony został na dwie tury – osobno dla klas 4 – 6 oraz klas 7 – 8. Występom artystycznym towarzyszył quiz dotyczący świąt majowych, w którym wzięli udział przedstawiciele klas 5 i 6 oraz 7 i 8.

Pary z poszczególnych klas zmierzyły się z pytaniami, które dotyczyły konstytucji 3 maja, symboli narodowych, pieśni patriotycznych, wielkich Polaków oraz tytułowych majowych świąt.

W grupie młodszej zwyciężyła drużyna z klasy 6 c (Hanna Bednarczyk i Julian Idczak), natomiast w starszej uczniowie z klasy 7 a (Natalia Baczyńska i Michalina Bala).

Na program artystyczny złożyły się piosenki oraz wiersze w wykonaniu: Julii Tomczyk (4 b), Hanny Budner (5 b), Kariny Kowalczyk (6 c) i Julity Tomaszczyk (8 a) oraz chóru połączonych klas 6 a i 6 c.

Nad wszystkim czuwał zespół nauczycieli (Lidia Siwiec – oprawa muzyczna, Anna Całka – dekoracje, Jacek Narojczyk – sprzęt i nagłośnienie, Aleksander Ostrowski – juror) pod bacznym okiem Roberta Tomczyka.

Nagłośnienie wykorzystane podczas uroczystości zostało zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Robert Tomczyk