Choć dwunasta edycja Narodowego Czytania przypada dopiero na 9.09.2023, nasza szkoła obchodziła ją – jak co roku – drugiego dnia zajęć szkolnych. Zebrana w stołówce młodzież miała okazję wysłuchać fragmentu powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” w przepięknej interpretacji pań: dyrektor Katarzyny Cichosz i bibliotekarki Justyny Jarek. Tekst choć piękny, to jednak trudny. Dlatego też uczniom zostały zaproponowane dwa quizy, które pozwoliły płynnie wejść w treść czytanego fragmentu, a później nieco lepiej go zrozumieć.
Postawa pełnego zaangażowania naszej młodzieży i chęć udziału w wydarzeniu były naprawdę budujące. Wierzymy, że słowniki naszych uczniów wzbogaciły się o słowa takie jak: kurhan, kampanula, cząber czy trznadel.
Spotkanie zakończyło się zadaniem domowym dla osób chętnych, którym było opisanie kwiecistej sukienki jednej z dwóch prowadzących wydarzenie.

Marlena Borowska i Ewa Tomaszewska