Dom nad błękitnym morzem

 TJ Klune

opis wydawcy:

Linus Barker pracuje w Wydziale Nadzoru nad Magicznymi Nieletnimi. Ma czterdzieści lat, mieszka w małym domku z wrednym kotem i kolekcją starych płyt gramofonowych, bardzo poważnie traktuje swoją pracę i wiedzie spokojne, chwilami wręcz nudnawe życie. Do czasu. Konkretnie do chwili, kiedy Niezwykle Ważne Kierownictwo niespodziewanie zleca mu zagadkową, ściśle tajną misję: Linus ma udać się do sierocińca na odległej wyspie, by stwierdzić, czy mieszkające tam dzieci rzeczywiście są tak niebezpieczne, jak się wydaje. Bo wydaje się, że są. Nawet bardzo. Tak bardzo, że mogą spowodować koniec świata…

kilka słów od  bibliotekarki:

Warto sięgnąć po tę książkę, żeby poprawić sobie humor.  A to zawsze dobra motywacja. Nietuzinkowe  postaci, szczypta magii i odrobina horroru tworzą bardzo przyjemną mieszankę. Tym bardziej, że punktem wyjścia jest szare życie szarego urzędnika. Dodam – wzorowego urzędnika. Linus Baker jest najlepszy w tym co robi… dopóki nie zdaje sobie sprawy, że jego praca może przynosić nieszczęście wielu istotom. Na zachętę romantykom – jest też romans… J

Justyna