W ostatnim czasie w naszej grupie świetlicowej odbyło się wiele interesujących zajęć. Jednym z tematów, które poruszyliśmy, były zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz na drodze. Uczyliśmy się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych osób. Jednym z tematów zajęć świetlicowych było znaczenie przyjaźni w naszym życiu. Omawialiśmy, jak ważne jest wspieranie, szanowanie i dbanie o prawidłowe relacje rówieśnicze. W naszej świetlicy odbyły się również zajęcia dotyczące rodziny. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest wspieranie swojej rodziny w codziennym życiu oraz wzajemna pomoc i szacunek. W ramach obchodów Dnia Kropki, inspirowanego książką „Kropka” P.H.Reynolds, tworzyliśmy własne dzieła sztuki i rozmawialiśmy na temat swoich talentów. W związku z nadejściem jesieni rozmawialiśmy na temat charakterystycznych cech tej pory roku, jej darów oraz barw. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z chustą animacyjną a także aktywności na szkolnym placu zabaw. Codziennie mieliśmy okazję bawić się klockami oraz grać w różne gry planszowe, które rozwijały nasze umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy.

Reasumując zajęcia świetlicowe w ostatnim czasie były pełne różnorodnych aktywności, które nie tylko bawiły, ale również uczyły ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Katarzyna Cichosz

Wychowawca świetlicy klasy 1b