Minął wrzesień, a wraz z nim pierwszy miesiąc nauki i zabawy w świetlicy szkolnej w klasie 1a. Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, poznawaliśmy zasady ruchu drogowego. Zapoczątkowaliśmy swój udział w Ogólnopolskim Projekcie edukacyjnym „Kreatywne Dni nietypowe”. Kreatywność uczniów dostrzec można było poprzez ekspozycję prac na korytarzu szkolnym. Świętowaliśmy „Dzień Kropki”, powstało wówczas bardzo dużo pięknych prac plastycznych. Odbyły się zajęcia dotyczące rodziny – wystawa prac.
Wiele radości sprawiały naszym świetlikom zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem tradycyjnych klocków oraz klocków lego. Miłą rozrywkę stanowiły również gry planszowe. Wtorkowe zajęcia czytelnicze są wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji czytelniczych, zdobywania wiedzy oraz przekazywania wartości i norm społecznych w naszej grupie.

Uczniowie mieli czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystali z gier edukacyjno-towarzyskich zgromadzonych w świetlicy.
Czwartkowe zajęcia umila nam program przyrodniczy „WĘDRÓWKI SKRZATA BORÓWKI”

Autorzy programu prezentują różne ekosystemy i zamieszkujące je organizmy, próbując w prosty i zrozumiały dla najmłodszych sposób opowiedzieć o różnych procesach i zależnościach w naturze. Skrzat Borówka, który ma wiele przygód, w przystępny i ciekawy sposób zachęca widzów do poznawania tajemniczego świata roślin, zwierząt i grzybów.
Wraz z końcem września zawitała do nas jesień, powitaliśmy ją w dobrych humorach bawiąc się wesoło na boisku szkolnym i placu zabaw. Pogoda nam dopisywała cały miesiąc, na drzewach pojawiły się piękne kolorowe liście. Wrzesień zakończyliśmy radosnym świętowaniem Dnia Chłopaka.
Sylwia Mirek-Matuszak
Wychowawca świetlicy klasy 1a