Światowy Dzień Jabłka obchodzony 28 września miał na celu promowanie zdrowego stylu życia i konsumpcji owoców, zwłaszcza jabłek. W naszej świetlicy w dniach 18.09.2023-22.09.2023 dzieci wzięły udział w wielu zajęciach poświęconych właśnie tematyce Jabłka. Wzięli udział w quizie przygotowanym specjalnie z tej okazji. Wykonali prace plastyczne doskonalące umiejętności manualne m. in. wyklejali jabłuszka z bibuły, ćwicząc małą motorykę oraz mieli okazję uczestniczyć w doświadczeniach takich jak ciemniejące jabłko czy wulkan.
W czasie zajęć mogli się wsłuchać w takie piosenki jak: „Małe czerwone jabłuszko”, „Czerwone jabłuszko” oraz „Niosły dzieci z sadu”.
W tygodniu jabłuszka wiele się działo, a wszystkiemu towarzyszyła wspaniała, radosna atmosfera.

Kinga Kosińska