Realizowany w naszej świetlicy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywne Dni Nietypowe” daje możliwość dotykania różnych ważnych spraw. A kto nie chciałby dotknąć miękkiej sierści królika? Oczywiście każdy. Teraz dzieci już wiedzą, że to zwierzątko też to lubi, jednak z umiarem.

Za sprawą Dnia Królika uczniowie klasy III a zdobywali informacje na temat zwyczajów, upodobań i lęków tych zwierzątek. Słuchali opowieści o Drapciu i Czmychci, króliczkach towarzyszących mojej rodzinie przez jedenaście lat. Przypomnieli sobie także fragmenty książki Kubuś Puchatek, w której jednym z głównych bohaterów był królik.

Wszystkie grupy świetlicowe tworzyły portrety króliczków oraz układały krzyżówkę dotyczącą jego hodowlanego wyposażenia.

Aleksandra Walińska – Truss
nauczyciel świetlicy klasy IIIa