Dzień chleba w świetlicy to wyjątkowe wydarzenie, które obchodzimy raz w roku. W tym dniu uczestnicy świetlicy mieli okazję poznać proces wytwarzania chleba od samego początku do końca.
Uczniowie uczestniczyli w „klasowych warsztatach”, gdzie dowiedzieli się, jakie składniki są potrzebne do wypieku chleba i jak je odpowiednio wymieszać. Otrzymali również przepisy i wskazówki dotyczące procesu wyrabiania ciasta.
Dzieci zapoznały się z prezentacją dotyczącą historii chleba oraz sposobów na jego wypiek, następnie upiekły własny chleb w „maszynie do pieczenia”. Na zdjęciach czekają z niecierpliwością na efekt końcowy. Upieczony chleb miał piękny złocisty kolor, ale czas na degustację musiał być dłuższy, ponieważ chlebek wymagał ostygnięcia. Kiedy wreszcie uczniowie mieli okazję spróbować swojego wypieku był to moment radości i dumy, gdyż wszyscy widzieli, że ich ciężka praca przyniosła smaczny rezultat.

Edyta Kucharska