Smopsy

Justyna Bednarek

opis wydawcy:

     Wściekły Jaromir z Arkony tropi bestie, czyli smoki. Udało mu się już zlokalizować trzy sztuki. Teraz tylko musi je wyłapać!
Tymczasem smoki, społeczne, łagodne stworzenia, zaprzyjaźniły się z wiedźmą Świętosławą, która otacza je swoją magiczną opieką. Ani trochę nie mają ochoty na walkę z jakimś Jaromirem! Pozostaje im ucieczka – Świętosława otwiera im korytarz czasu…
Przewrotna i komiczna historia o sile złości i sile przyjaźni, która potrafi przenosić góry.

Kilka słów od bibliotekarki:

Tym razem polecam książkę dość nową, którą zakupiliśmy w zeszłym roku szkolnym. Autorką jest Justyna Bednarek – ta sama, która napisała najulubieńszą z lektur uczniów klas młodszych, czyli „Przygody 10 skarpetek…”  Czytelnicy nierzadko sięgają po następne tomiki serii o skarpetkach, może więc i ta książeczka nie będzie się nudziła na półce?

Smopsy to…  inne spojrzenie na smoki. Bardziej ludzkie, powiedziałabym, choć nie wiem, czy to określenie nie zaczyna się już kojarzyć pejoratywnie. Znajdziecie tu w każdym razie sporo postaci dobrych, mężnych, pełnych ciepła a także parę zupełnie innych. Jaromir na przykład ma tak wybujałe ego i tak bezwzględne priorytety że jak nic brakuje mu tylko programu wyborczego:)  Akcja rozgrywa się między dwoma czasami – przeszłym i teraźniejszym – a łącznikiem są oczywiście tytułowe smopsy.  Więcej szczegółów? Zapraszam do wypożyczalni!

Justyna