W pierwszym tygodniu października rozwijaliśmy wiedzę na temat Drzew. Uczniowie poznali ich rolę w przyrodzie i życiu człowieka. Zapoznali się ze sposobami ich ochrony oraz doskonalili znajomość gatunków drzew i liści. Powstały przepiękne prace plastyczne. Były również budowle konstrukcyjne z różnych klocków oraz zagadki. W słoneczne dni spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Rozwijając kreatywność i zdolności manualne świetliki tworzyły makiety przyrodnicze. Korzystaliśmy ze ścieżki sensorycznej, która pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata. Powstały przepiękne gitary na pasowanie. Obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba, Dzień Origami. Dzieci poznawały nowe odsłony tej wywodzącej się z kultury wschodu sztuki składania papieru.
Na zakończenie miesiąca poruszaliśmy tematykę związaną z pamięcią o zmarłych. Rozmawialiśmy na temat poszanowania miejsc pamięci oraz tradycji.
Sylwia Mirek-Matuszak
Wychowawca świetlicy klasy 1a