W ostatnim czasie w naszej grupie odbyły się różnorodne zajęcia świetlicowe, które dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu.  Uczniowie mieli możliwość przygotowywania prac plastycznych na wystawę świetlicową. Z wielkim zapałem składali kolorowe kartki, tworząc piękne modele przestrzenne origami, takie jak żurawie, łabędzie, żaby, lisy, jeże, tulipany, samoloty czy statki. Dzieci tworzyły także prace z kół origami oraz poznały sposób na stworzenie zabawki kreatywnej z papieru. Prace dzieci zostały zaprezentowane na świetlicowej wystawie Origami, będącej dumą klasy 1b.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt rozmawialiśmy w grupie na temat odpowiedzialności za zwierzęta oraz sposobów opiekowania się nimi. Dzieci poznały piękne opowiadania oraz tworzyły rysunki zwierząt pełne kolorów i fantazji. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat naszych małych milusińskich.

Zabawy ruchowe w naszej świetlicy były obecne na każdym kroku. Dzieci uczestniczyły w różnych formach aktywności fizycznej, takich jak tory przeszkód, gry z piłką lub hula hop. Zajęcia te pozwoliły dzieciom na rozwijanie swojej sprawności ruchowej i zdobywanie nowych umiejętności. Korzystają ze słonecznej październikowej pogody często spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.

Budowanie z klocków jest jedną z ulubionych aktywności dzieci w naszej świetlicy. Uczniowie tworzyli różne konstrukcje tj.: samoloty, wyspy, fermy czy zamki. Ich kreatywność i zdolności manualne są imponujące, a wspólne budowanie przynosiło wiele radości i satysfakcji.

Katarzyna  E. Cichosz

Wychowawca świetlicy klasy 1b