Na świetlicy prowadzimy różne działania, obejmujące zarówno edukację, jak i rekreację. W ciągu ostatniego miesiąca, grupa świetlicowa klasy 2b uczestniczyła w wielu fascynujących zajęciach. Między innymi w ramach projektu „Luźne lekcje z naukowcami” dzieci zapoznały się z informacjami na temat jednej z największych postaci świata nauki Marii Skłodowskiej Curie oraz wykonali doświadczenie „Wulkan” , takie spotkania z naukowcami, oraz doświadczenia pozwalają im odkrywać fascynujący świat nauki, przyczyniły się do rozwijania ciekawości i zainteresowania nauką.

W ramach projektu „Gramy zmysłami” wykonaliśmy ścieżkę sensoryczną, która miała na celu wspieranie zdolności motorycznej i koordynacji ruchowej. Aktywności na ścieżce sensorycznej angażowały wiele zmysłów pomogły dzieciom w rozwijaniu zdolności koncentracji i skupienia uwagi. Ścieżka stanowiła przestrzeń do wspierania rozwoju dzieci w obszarze sensoryki, ruchu i emocjonalnego samopoczucia. Aktywnie braliśmy udział w Kreatywnych Dniach Nietypowych: „Dzień Origami” wykonując z zapałem piękne ptaki oraz udział w „Dniu Zdrowego Śniadania”, który miał na celu podkreślenie znaczenia zdrowego nawyku, jakim jest regularne spożywanie zrównoważonego i odżywczego śniadania.

Podczas pobytu na świetlicy dzieci wykonały wiele prac plastycznych, część z nich można zobaczyć na wystawie przy świetlicy głównej. Chętnie bawiły się w grupach grając w gry planszowe, i nie tylko. Chętnie układały puzzle oraz bawiły się klockami konstrukcyjnymi Linden oraz Lego. Nie zabrakło zabawy na świeżym powietrzu oraz rozmów na temat emocji, które towarzyszą im każdego dnia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

wychowawca świetlicy klasy 2b

Kinga Kosińska