Z radością informuje, że uczennice z klasy 8a – Michalina Bala, Maria Kęsek oraz Bianka Sielska pod opieką nauczycielki Justyny Adamczyk – wzięły udział w III Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików. Konferencja ta była połączona z konkursem posterowym na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Hasło przewodnie tegorocznej, trzeciej edycji tej konferencji to: „Chemia – środowisko – człowiek. Blaski i cienie energetyki jądrowej oraz alternatywnych źródeł energii.”Nasz fascynujący projekt zatytułowany „Kogeneracja – czy jest to rewolucja?” zajął zaszczytne miejsce wśród dziesięciu najlepszych prezentacji spośród licznej konkurencji innych szkół. Abstrakt do Naszego posteru znajduje się pod linkiem (strona 8) – 3fab7c4f-f8e3-4107-82e7-12251584bd0a (uj.edu.pl)

Podczas trwania konferencji uczennice nie tylko miały możliwość zaprezentowania swojej pracy przed komisją konkursową i innymi uczestnikami, ale także skorzystały z cennych wykładów oraz zwiedziły laboratoria studenckie i laboratoria zespołów badawczych na Wydziale Chemii. Dodatkowo została nam przestawiona replika laboratorium Karola Olszewskiego, wybitnego polskiego chemika. Ich aktywność, zaangażowanie i pasja zostały zauważone i docenione, co zaowocowało przyznaniem naszej grupie prestiżowych nagród oraz dyplomu.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogłyśmy zorganizować nocleg w Krakowie.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia posteru w szkole. Będzie się on znajdował obok sali 305 już od najbliższego poniedziałku.

Justyna Adamczyk