Przed Świętami odbył się w szkole konkurs poświęcony najbardziej świątecznej z lektur – „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Uczniowie w teście mierzyli się z serią pytań zamkniętych i otwartych, które dotyczyły zarówno treści, jak i problematyki lektury.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce Zosia Stolarczyk z klasy 7c, która test napisała bezbłędnie.

II miejsce ex aequo Natalia Baczyńska z 8a oraz Julia Doros z 7c

III miejsce Michalina Bala z klasy 8a

Dziewczyny oprócz dodatkowej oceny z języka polskiego otrzymały też wybrane przez siebie nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.

Wszyscy pozostali uczestniczy, którzy osiągnęli z testu wynik co najmniej 90%, zgodnie z zasadami konkursów czytelniczych, otrzymują dodatkową ocenę z języka polskiego.

Są to: Hania Bednarczyk z klasy 7c oraz Julia Zając z klasy 7a. Niewiele brakowało do podium.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych odsłonach czytelniczych konkursów!

Marlena Borowska i Justyna Jarek