Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami niesamowitymi rezultatami naszego ekscytującego wydarzenia – Konkursu „Odkrywcy Polskiej Nauki”, wzbogaconego o małe eksperymenty! Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział oraz zaangażowanie w tę inspirującą podróż przez świat nauki i fascynujących odkryć.

W konkursie na lapbooki, poświęcone niezwykłym odkrywcom polskiej nauki, naszym uczniom towarzyszyła ogromna pasja i wyjątkowa kreatywność. Wasze projekty nie tylko zachwycały pięknem wykonania, ale przede wszystkim obfitowały w głęboką wiedzę oraz fascynujące fakty. Podczas tego wydarzenia przywołaliśmy także pamięć niezwykłych polskich naukowców, takich jak Maria Skłodowska-Curie, Jan Czochralski, Mikołaj Kopernik czy Ignacy Łukasiewicz, których odkrycia zmieniły oblicze nauki i technologii. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za udział w tej niezwykłej przygodzie! Dziękujemy również Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla zwycięzców.

Pokaz Eksperymentów, który stanowił integralną część naszego wydarzenia, był prawdziwą ucztą dla zmysłów i umysłów. Podczas tych magicznych chwil mogliśmy podziwiać niezwykłe umiejętności eksperymentalne naszych uczniów z klas 8 i 7c. Na stanowiskach eksperymentalnych doświadczyliście fascynujących zjawisk, takich jak lampy lawowe, czy też sensoryczny śnieg, który zaskoczył Was swoją niecodzienną naturą. Nie zabrakło również interaktywnych eksperymentów, takich jak zaszyfrowany obraz czy samo napompowywanie się balonów, które zapierało dech w piersiach. Nie zapomnieliśmy także o zjawisku fluorescencji, które prezentowaliśmy za pomocą ekstraktu z szpinaku, toniku i kurkumy. To fascynujące zjawisko, które przykuwa uwagę swoimi barwnymi efektami i stanowi doskonały przykład na to, jak nauka może być nie tylko ciekawa, ale także pełna niespodzianek.

Dziękujemy za dzielenie się Waszą pasją oraz nieustanną chęć zgłębiania tajemnic nauki!

Pozdrawiamy,

Justyna Adamczyk