Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto, które przypada na 21.02. W tym roku nasza szkoła nieco wydłużyła obchody tego wydarzenia. Zaczęliśmy oczywiście od 21.02., kiedy to w klasach uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zadaniami związanymi z językiem. Tego też dnia wszyscy chętni mogli ubrać się w słowa. Zadanie to okazało się dość trudne, jednak znaleźli się ochotnicy, którzy podołali i wykazali się kreatywnością w interpretacji tematu.
Wraz z początkiem marca odbył się szkolny konkurs pięknego czytania. Swój udział zgłosiło kilkanaścioro śmiałków. Zostali oni podzieleni na dwie grupy wiekowe. Klasy 4-5 mierzyły się z treścią wybranej legendy, zaś uczniowie z klas 6-8 wzięli na tapet epopeję narodową, a zatem „Pana Tadeusza”.

W kategorii klas tryumfowały dziewczyny:
I miejsce – Julia Tomczyk z 5b
II miejsce – Hanna Penconek z 4b
III miejsce – Wiktoria Nowak z 5a

W kategorii klas 6-8 jury wybrało na zwycięzców dwóch chłopców, a są nimi:
Karol Kuriata i Jakub Bednarkiewicz z 6a

15.03. w szkolnej czytelni odbyło się wręczenie nagród ufundowanych przez radę rodziców. Ze zwycięzcami spotkała się Pani dyrektor, która złożyła gratulacje i rozmawiała z dziećmi na temat ważnych w ich życiu lektur.

Marlena Borowska
Ewa Tomaszewska
Justyna Jarek