Zapraszamy do udziału w akcji!

● czas rywalizacji: 6-29 maja 2024 roku (z wyłączeniem maksymalnie 3 dni wolnych podczas egzaminów ósmoklasisty) – 18 dni;

● aktywne podróże – przejazdy do szkoły lub przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach,wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami;

● Dotarcie do szkoły lub przedszkola na hulajnodze elektrycznej nie będzie uznawane jako aktywna podróż.

● Sytuacje losowe, takie jak wyjazd prywatny, choroba oraz inne sytuacje, które uniemożliwiają uczestnikowi aktywne dotarcie do placówki, nie stanowią podstawy do zaliczenia uczestnikowi aktywnej podróży w danym dniu.

● Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym/grupowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek (szkół podstawowych i przedszkoli). Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

Poprzez kampanię:

-wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,

-promujemy zdrowy styl życia,

-wspieramy samodzielność dzieci,

-poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,

-dbamy o środowisko.

Serdecznie zapraszamy nasze dzieci do aktywnego uczestnictwa w akcji, która będzie trwać od 06 do 29 maja 2024 r.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych: https://rowerowymaj.eu i https://www.wroclaw.pl/komunikacja/rowerowy-maj

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego