Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas 4-8 mogli zaprezentować innym swoje ulubione książki/ serie książek albo ukochanego autora lub ukochaną autorkę. Celem zadania było, aby uczniowie zachęcili swoich rówieśników do przeczytania polecanych książek. Najciekawsze prace można teraz oglądać naprzeciwko kącika zabaw – powstała z nich naprawdę inspirująca wystawa.

Spośród wszystkich prac konkursowych jury wyłoniło najciekawsze prace.

W kategorii klas 4-6 bezapelacyjnie wygrała Marta Matyszewska z klasy 6b. Doceniamy nie tylko wkład pracy, ale także ważne przesłanie do rówieśników, które Marta umieściła na swoim plakacie.

Dwa wyróżnienia przyznano natomiast uczniom klas czwartych: Mai Chodorek z klasy 4b oraz Jakubowi Podolskiemu z klasy 4a.

W klasach 7-8 mamy cztery laureatki konkursu. Są to:  Julia Zając z klasy 7a, Klaudia Dziekan z klasy 7b, Julia Kalińska z klasy 7c oraz Natalia Baczyńska z klasy 8a.

Laureaci i wyróżnieni uczniowie  mogli liczyć na dodatkową oceną z języka polskiego oraz książkowe upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Za wsparcie działania składamy serdeczne podziękowania.

Poloniści i J. Jarek