Specjalnie dla uczniów klas I-III ich starsi koledzy (z klasy 5b i 6a) przygotowali głośne czytanie (z elementami inscenizacji) współczesnej wersji Czerwonego Kapturka.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 18 czerwca, w stołówce szkolnej. Najpierw prowadząca spotkanie, pani Marlena Borowska, porozmawiała z młodymi gośćmi o oryginalnym tekście. Dzieci doskonale kojarzyły tę baśń, wiedziały, jakich bohaterów się spodziewać i co się wydarzy. Tym większe było ich zaskoczenie, kiedy okazało się, że fabuła wcale nie rozwija się po ich myśli, że babcia dziewczynki trenuje judo, a wilk wcale nie pojawił się u babci, żeby ją zjeść. Młodzie widzowie uznali, że ta nowa interpretacja znanej opowieści zdecydowanie bardziej przypadła im do gustu – pewnie duża w tym zasługa występujących aktorów.

Dziękuję Julii, Magdzie, Zlacie, Lilii, Leonardowi z 5b oraz Kubie z 6a, że wykrzesali jeszcze z siebie tyle energii, by w ostatnim tygodniu nauki zrobić przyjemność swoim młodszym kolegom. Spisaliście się na medal.

Marlena Borowska