To już trzeci rok mija, jak w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny pt.: Klub Szkolnego Ratownika.
W ramach tegoż projektu chętni uczniowie klas ósmych przygotowują się, z wielkim zaangażowaniem nabywając podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, by później móc przekazać to innym.

W tym roku szkolnym zajęcia z I pomocy odbyły się w świetlicy szkolnej. Poniżej relacja wolontariuszek:

Ponieważ wakacje już za pasem, zaprezentowałyśmy uczniom klas 1-3, jak bezpiecznie je spędzić. Zwróciłyśmy uwagę na bezpieczeństwo podczas upałów (chrońcie się przed słońcem i pijcie DUUUUŻO WODY), na to, co spakować i jak się przygotować na wędrówkę po górach. Nie zapomniałyśmy o wyposażeniu apteczki, telefonach alarmowych i kolejności podawania informacji dyspozytorowi. Po naszej prezentacji dzieci umiały już pomóc tonącemu i osobie z udarem słonecznym. Zaprezentowałyśmy, jak poprawnie ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak należy wykonywać RKO. Uczniowie mieli również możliwość podjęcia próby wykonania masażu sera. Z początku było trudno, ale z czasem szło wszystkim coraz lepiej! Dzieci były bardzo aktywne. Mamy nadzieję, że dobrze zapamiętały tę lekcję. Chyba im się podobało. Nam bardzo!
Życzymy dobrych, udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Pozdrawiamy

Drużyna 8a

Natalia B., Michalina B.,

Natasza W., Julia B.,

Marysia K., Bianka S.