W ostatnim czasie klasa VIII miała niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach z tworzenia mydeł, które odbyły się w ramach lekcji chemii. Było to wyjątkowe doświadczenie, które nie tylko wzbogaciło ich wiedzę teoretyczną, ale również pozwoliło na praktyczne zastosowanie poznanych informacji o wyższych kwasach karboksylowych.

Podczas tych warsztatów uczniowie zgłębiali tajniki chemii organicznej, szczególnie koncentrując się na wyższych kwasach karboksylowych, które są kluczowym składnikiem przy produkcji mydeł. Każdy uczestnik miał możliwość samodzielnie wykonać mydło, co okazało się nie tylko edukacyjne, ale również niezwykle satysfakcjonujące.

Aby uczynić mydła wyjątkowymi, uczniowie wykorzystali różnorodne barwniki, olejki zapachowe, suszone kwiaty oraz olejki eteryczne. Dzięki temu każde mydło było unikalne i miało swoje niepowtarzalne właściwości.

Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać ze sobą wykonane przez siebie mydło, co było nie tylko pamiątką, ale również praktycznym produktem codziennego użytku.

Justyna Adamczyk