Dnia 5 czerwca 2026 roku klasa 6b pojechała na jednodniową wycieczkę krajoznawczą do Strzegomia i Wałbrzycha. Przewodnikiem podczas wyprawy był historyk sztuki, pan J. F. Tomczyk.
Tego dnia uczniowie zwiedzili Strzegom, a tam: bazylikę kolegiacką św. św. Piotra i Pawła, kaplicę bastejową św. Antoniego, kościół św. Barbary (to dawna synagoga), Rynek – ratusz, kościół pokarmelicki, basztę dziobową.
Kolejnym punktem wycieczki był Książ, gdzie przeszli „Ścieżką Hochbergów” wokół zamku.
Podczas całej eskapady młodzież miała okazję poznać historię odwiedzanych miejsc, wzbogacając w ten sposób swoją wiedzę na temat regionu.
M. Borowska, R. Tomczyk




