Misie – uczniowie klas 1-8. Rodzice i wychowawcy.

Link, który Wam podsyłam, poprowadzi Was do interaktywnej książki.

O takiej książce niektórzy już ode mnie słyszeli. A teraz przebierają nogami, pytają, czekają, bo chcą stworzyć swoje dzieła. Mamy pewne ograniczenia, więc stworzymy książki klasowe, a nie indywidualne. Ale je zrobimy, jeśli tylko klasa zechce podjąć współpracę.
A teraz o zawartości książki. Rok 2021 to rok Stanisława Lema. Trochę się o nim dowiecie. Obejrzyjcie RYSUNKI klasy 6a, która próbowała sobie wyobrazić przyszłość. Ta sama klasa wymyśliła też wynalazki mające pomóc ludziom – kliknijcie w FILMIK i się z nimi zapoznajcie.
Kliknijcie również w głośniki i posłuchajcie fragmentów DZIENNIKÓW GWIAZDOWYCH LEMA.
Nie pomińcie MAPY KARIER, żeby sprawdzić, jakie zawody mogą pojawić się w przyszłości.
A teraz UWAGA! Wszystko to poprowadzi Was do konkursu ŚWIAT ZA STO LAT.
Ma to być wizja przyszłości Ziemi i Kosmosu oraz ludzi. A może też mieszkańców innych planet.

Jak będzie wyglądało życie we Wszechświecie? Czym będą zajmowali się ludzie? Jakie prace będą wykonywać? Jakie zawody będą potrzebne? A co z edukacją? I wypoczynkiem?

Klasy 1 – 3 rysunki. Klasy 4 – 5 komiksy. Klasy 6 – 8 opowiadania.

Termin – 15 listopada. Mail – j.kot@sp37.info.pl

Samorząd Uczniowski i Joanna Kot