Koniec roku to czas podsumowań, dlatego chciałabym jeszcze raz pogratulować sukcesów plastycznych, tych małych i tych większych w roku szkolnym 2022/2023. Wielu naszych uczniów wykazało zainteresowanie i pasję przy tworzeniu swoich prac. Ich sukcesy są prezentowane na bieżąco w formie wystaw w korytarzach szkoły.

Uczniowie również aktywnie uczestniczyli w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Jednym z nich był Szkolny Konkurs Plastyczny „Portret Patrona kard. Stefana Wyszyńskiego”. Wystawa prac została umieszczona przy głównym wejściu do szkoły, gdzie cieszy oko zarówno dzieci jak i rodziców odbierających swoje pociechy. W konkursie wyłoniono również czworo laureatów:

I miejsce – Bianka Sielska 7a
II miejsce – Joanna Kanior 6a
III miejsce – Natalia Smaczna 6a
Wyróżnienie – Małgorzata Astriab 4c

Pozostali jeszcze laureaci konkursów pozaszkolnych, ich sukcesy są wyjątkowe, bo wychodzą poza ramy naszej placówki. Reprezentują nas w środowisku lokalnym jak i w całej Polsce. W tym roku na szczególne wyróżnienie zasługują dwie uczennice, które odniosły sukces na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim. Są to:
Varvara Mrachkovska I miejsce w 32. Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wrocław Moje Miasto”.
Justyna Klem – honorowe wyróżnienie w 18. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Rawicz 2023 „Kwiaty w szarości”. Justyna otrzymała również wyróżnienie w 17. Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z cyklu „Kochajmy zwierzęta jak św. Franciszek”  – stworzyła pracę pt. „Małpy i małpiatki”.

Jeszcze raz gratulacje, dziękuję za zaangażowanie wszystkich uczniów. Chcę również serdecznie podziękować Radzie Rodziców za okazane wsparcie przy zakupie nagród dla naszych laureatów.

Anna Całka