Czy omawianie lektury może być ciekawe i inspirujące? Z pewnością tak. Przekonali się o tym uczniowie klasy IVb, podczas pracy nad lekturą Jana Brzechwy„Akademia Pana Kleksa”.
Dzieci miały stworzyć, z dowolnych materiałów, makiety przedstawiające teren akademii.
Młodzi artyści udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Makiety podkreśliły niezwykłą pomysłowość naszych uczniów oraz ich ogromne zaangażowanie w tworzone dzieło. Każda z prac, choć odzwierciedlająca akademię z tego samego utworu literackiego, była niepowtarzalna.
Każdy uczeń, podczas lekcji, musiał się jeszcze zmierzyć z najtrudniejszym zadaniem – występując przed swoimi koleżankami i kolegami oraz nauczycielem, prezentował własną pracę – makietę. Wszyscy musieli poradzić sobie z tremą, a niektórzy pokonywali bardzo dzielnie swoją nieśmiałość.
Imponujące efekty ich pracy można obejrzeć w sali nr 74 lub na załączonych fotografiach.

Paulina Kondek