Ostatni piątek października klasy: 5a i 6a miały okazję spędzić na wspólnej wycieczce. Celem naszego wyjazdu był Wałbrzych. Zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Książ. Wraz z przewodnikami zobaczyliśmy najbardziej reprezentatywne sale tej okazałej budowli. Zajrzeliśmy do podziemi, które po dziś kryją wiele tajemnic. Mieliśmy również okazję wysłuchać krótkiego wykładu o zamku, a także wziąć udział w quizie, który sprawdził, ile z tej lekcji historii zapamiętaliśmy. Okazało się, że bardzo dużo.
Po zajęciach z historii pojawiła się królowa nauk – matematyka. Z nią spotkaliśmy się w Centrum Aktywnej Nauki Explorapark. Na miejscu wysłuchaliśmy lekcji pt. „Mozaiki i parkietaże”, która pozwoliła uruchomić myślenie przestrzenne oraz logiczne, co przydało się dosłownie chwilę później, kiedy to mogliśmy samodzielnie spróbować coś ułożyć, zobaczyć, jak mogą działać lustra, jak tworzy się dźwięk itd.
Na koniec wyjazdu skorzystaliśmy z oferty wałbrzyskiej palmiarni. Mieliśmy czas na przechadzanie się alejkami pełnymi egzotycznej roślinności. Wprowadzeni w stan relaksu wróciliśmy do Wrocławia.

Agata Podgórska i Ewa Tomaszewska