Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo: Przerwa na czytanie. 27 października szkolne korytarze pełne były pożeraczy książek: czytał duży, czytał mały. Widok naprawdę wspaniały!

Akcji bicia rekordu w czytaniu podczas przerwy towarzyszyła loteria fantowa, której zorganizowanie było możliwe dzięki hojnemu wsparciu ze strony Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Ilu czytelników udało się tego dnia przyłapać z książką w ręku? 138.  Ładna liczba, prawda?

Cieszymy się widokiem  każdego czytającego młodego człowieka, bo wiemy, do ilu światów książki otwierają nam drzwi. A jeśli ktoś jest ciągle nieprzekonany do książki? No cóż, widocznie nie trafił jeszcze na tę właściwą. A nasza szkolna biblioteka pełna jest tytułów, które mają w sobie tę siłę rozbudzenia zamiłowania do czytania.

Na koniec słowo podziękowania dla dziewcząt z klasy 7c, które dzielnie biegały po korytarzach, poszukiwały i skrupulatnie liczyły czytających oraz czuwały nad losowaniem. Zosiu, Zosiu i Haniu – dziękujemy Wam za zaangażowanie.

Marlena Borowska i Justyna Jarek