Jak co roku nasza szkoła uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Uroczysty program z tej okazji przygotowały zarówno klasy młodsze 2a i 2b, jak i klasy starsze 7a i 7c.

Uczniowie zaprezentowali okolicznościowe wiersze i pieśni patriotyczne. Starsi uczniowie reprezentowali także swoje klasy w turnieju wiedzy pt. „Ojcowie Niepodległości” przygotowanym przez pana Roberta Tomczyka. Nie zabrakło także wątków związanych z Wrocławiem. Rywalizacja była bardzo wyrównana, chociaż pytania nie były łatwe.

Nasza szkoła wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wszystkich klas na sali gimnastycznej dokładnie o godz. 11.11 odśpiewali gromko Mazurka Dąbrowskiego.

Było uroczyście, radośnie, ale też nie zabrakło chwil zadumy i wzruszenia.