Drukujemy zaprojektowane modele na lekcjach informatyki

W klasach siódmych i ósmych już drugi rok szkolny projektujemy modele 3 D na lekcjach informatyki, aby następnie wydrukować je na drukarce 3 D. W tym roku szkolnym dołączyła do tworzenia wydruków również klasa 6 a. Najpierw model przygotowujemy do wydruku w specjalnym programie Tinkercad, do którego logujemy się poprzez udostępniony przez nauczyciela kod do zajęć. Następnie  tworzymy własne projekty z wykorzystaniem bibliotek lub rysując własne kształty.

Ostatnio na lekcji informatyki uczyliśmy się wycinać otwory oraz łączyć ze sobą różne kształty do tworzenia breloczków. Następnie zaprojektowane modele eksportujemy do obróbki w tzw. slicerze, który umożliwia przygotowanie naszego modelu i wydrukowanie go na drukarce 3 D.

Reszta klasy może obserwować wydruk każdego modelu dzięki wbudowanej w drukarkę kamerze, z której obraz nauczyciel wyświetla za pomocą projektora na ekranie.

Na zdjęciach można zobaczyć nasze zajęcia z projektowaniem 3 D.

Renata Słowińska – Stępień