Światem zaczęła rządzić jesień,
Topi go w żółci i czerwieni…

W andrzejkowy wieczór odbyło się w naszej szkole przepełnione jesienną melancholią poetyckie spotkanie dla uczniów klas I –VIII. I choć za oknem, ku uciesze, ale i niemałemu zaskoczeniu wszystkich, rządy przejęła zima, to w szkolnej stołówce udało się wyczarować nastrój deszczowej, mglistej, złotej jesieni. Wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy tego wieczora prezentowali wiersze o jesiennej tematyce. Poetycki wieczorek urozmaiciły też szlagiery sprzed lat. Wszyscy zebrani mieli okazać posłuchać Mieczysława Fogga, Czesława Niemena i Marylę Rodowicz. O plastyczną oprawę wydarzenia zadbała pani Anna Całka, wyczarowując dla nas iście jesienny klimat.

Poetycki wieczorek zakończył się wyborem najlepszych recytatorów. Komisja w składzie: pani Ewa Tomaszewska, pani Ewa Śmieszek i pani Dorota Ziembicka, podjęła się tego niełatwego zadania.

W klasach I-III wyróżnieni zostali:

Ryszard Jabłoński z klasy 2a

Julian Stolaś z klasy 3c

Julia Dziuba z klasy 2a

W klasach IV-VIII wyróżniono:

Hannę Budner z klasy VI b

Julię Tomczyk z klasy V b

Gratujemy zwycięzcom.

Olga Krążała, Marlena Borowska