Uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka polskiego mieli okazję zetknąć się z twórczością Kabaretu Starszych Panów. Finałem tego spotkania była lekcja, podczas której młodzież miała okazję wyrecytować wybrany tekst. Największym powodzeniem cieszył utwór pt. „Tanie dranie”, ale pojawiły się także nieco bardziej melancholijne teksty, np. „Herbatka” czy „Addio, pomidory!”. Serca tłumów skradły wykonania: Mileny i Ewy, które wcieliły się w drani, jakich mało (makijaż, odzienie, kaszkiety, czego tam nie było) oraz Karola – specjalisty od tekstów skomplikowanych językowo, który chciał nas zabrać „Na ryby”.
Po recytacji klasa miała okazję podsumować lekcję, korzystając z dwóch rutyn krytycznego myślenia, które posłużyły zarówno do wyrażenia opinii, jak i uznania wobec tego, co przygotowali rówieśnicy.

Ewa Tomaszewska