12 marca 2024 – Polacy świętują 25. rocznicę przystąpienia do NATO, Barca pokonuje Napoli 3:1 i awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Uczniowie klasy 4b zapisują najważniejsze informacje o sobie i umieszczają w klasowej kapsule czasu. Otworzą ją dopiero na zakończenie nauki w szkole podstawowej, czyli w roku…2028. Jako nastolatkowie będą mogli wtedy ponownie spotkać się ze sobą, dziesięcioletnim dzieckiem, i przypomnieć sobie ten dzień. Nie tylko jak byli wtedy ubrani, co jedli na śniadanie, jaka była pogoda, ale przede wszystkim przypomnieć sobie, jakimi byli dzieciakami, o czym marzyli, co myśleli o sobie, o innych, o szkole.

Ja już dziś wiem, że moment otwarcia kapsuły czasu będzie momentem wyjątkowym i z pewnością przyniesie wiele radości i wzruszeń.

Cóż, teraz pozostaje nam odliczać do roku 2028.

Marlena Borowska