Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowałyśmy konkurs plastyczny Mój ulubiony bohater z książki.

Liczba prac, która do nas dotarła, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. 30! Wow!

Jak dobrze wiedzieć, że mamy wśród najmłodszych uczniów szkoły tylu zapalonych czytelników!

Czteroosobowe jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia! Jak wybrać te NAJ, kiedy każdy rysunek jest świetny? Konkursy rządzą się jednak swoim prawami.

Wyłaniając zwycięzców konkursu, komisja oceniała samodzielność wykonania, oryginalność, estetykę i zgodność wykonania z zasadami konkursu (praca miała być tylko ilustracją, informacje o nazwie bohatera, autorze i książce miały być umieszczone na odwrocie pracy).

Komisja wybrała pięcioro laureatów konkursu, ale postanowiła przyznać też osiem wyróżnień.

Laureaci:

Ula Sitko 3B

Karolina Chowaniec 2B

Ala Panic 1A

Przemysław Banasik 2A

Wojtek Raszewski 3B

Wyróżnienia:

Stanisław Kawałek 1B

Tosia Świderska 2A

Pola Pietras 3B

Adam Tomczyk 1A

Ewa Sitko 2A

Szymon Kleszewski 3B

Laura Mistygacz 2A

Zosia Skrzypczak 1A

Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy.

Prace plastyczne można oglądać na wystawie przy kąciku zabaw na drugim poziomie.  Wierzymy, że również w tych lekturach nasi młodzi czytelnicy odnajdą kolejnych książkowych przyjaciół.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie. Kochacie czytać książki
i to czyni z Was wszystkich zwycięzców. :)))

1. Borowska i J. Jarek