W tym roku nasza szkoła dołączyła do międzynarodowej akcji Czytanie na Polanie, której podstawową ideą jest promowanie czytelnictwa: zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcania uczniów do sięgania po książkę w różnych sytuacjach.

W naszej szkole akcja odbyła się pod nazwą Piknik z książką, gdyż przybrała iście piknikową formę: koc, przekąski (czasami nawet pizza) i oczywiście wybrana przez każdego książka. Uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami w czasie zajęć języka polskiego oddawali  się przyjemności czytania pod chmurką, a że w maju pogoda przyniosła wiele słonecznych dni, przy okazji karmili organizm odpowiednią dawką witaminy D.

Zadowolenie uczniów akcją jest dla nas wskazówką, aby czytanie w plenerze weszło na stałe do kalendarza roku szkolnego.

Poloniści