7 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Był to wyjątkowy dzień, pełen inspirujących działań i edukacyjnych inicjatyw mających na celu promowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów.

Uczniowie mieli okazję brać udział w różnorodnych grach edukacyjnych, łamigłówkach i memory, które koncentrowały się na tematach takich jak segregacja śmieci oraz zasady zero waste. Dzięki tym zabawom uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak ważne jest dbanie o naszą planetę poprzez codzienne, świadome działania.

Jednym z głównych punktów programu była wystawa zielników stworzonych przez uczniów. Prace były niezwykle różnorodne i pokazały ogromne zaangażowanie naszych uczniów w zgłębianie tajników flory.

Uczniowie klas VII i VIII przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek warsztaty z tworzenia ekologicznych kosmetyków. Uczestnicy mieli szansę samodzielnie wykonać mydła z recyklingu, kule do kąpieli oraz naturalne peelingi do ciała. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać ze sobą próbkę wykonanych kosmetyków, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Warsztaty nie tylko wprowadziły uczniów w tajniki tworzenia naturalnych produktów, ale także zwróciły uwagę na znaczenie używania ekologicznych kosmetyków.

Cieszymy się, że tak licznie wzięliście udział w obchodach Światowego Dnia Ochrony Środowiska i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenia będą Wam towarzyszyć na co dzień.

Dzień został zorganizowany w ramach projektu „Na ratunek ziemi”

Justyna Adamczyk

Ewa Skwara